До текстилю для дітей пред'являється набагато більше вимог, ніж до виробів для дорослих. Суворі критерії відбору пов'язані зі специфікою дитячих реакцій на подразники, способом життя і навіть з особливостями психіки.
Тому, вибираючи дитячу постільну білизну , батьки повинні враховувати безліч факторів - склад тканини, її щільність, якість барвників і пошиття, варіанти забарвлення і фурнітури. Важливі також розмір і комплектація постільної набору.
Про те, як вибрати білизну для дітей та доглядати за нею, турботливі батьки дізнаються з цієї статті.
Дитяча постільна білизна: загальні вимоги
Від того, наскільки якісним буде комплект, залежить не тільки комфорт малюка або підлітка уві сні, але і його здоров'я.
Звичайно, основні вимоги висувають до матеріалу і його щільності. Дитячий текстиль повинен бути:
гіпоалергенний. Діти, особливо дуже маленькі, чутливі до всякого роду алергенів. Тому дитячий комплект повинен бути пошитий з сукна, яке не викликає шкірних подразнень. Бажано, щоб тканина мала антисептичні властивості.
- гігроскопічний, тобто здатним вбирати вологу. Чим молодша дитина, тим активніше пори виводять зайву рідину. Пітливість уві сні - поширене явище, навіть незважаючи на нерухомість дитини і не дуже високу температуру в приміщенні. Постільний набір повинен нейтралізувати надлишок вологи, вбираючи її в себе.
- повітропроникний. Можливість шкіри «дихати» уві сні позбавить дитину від попрілостей, подразнень і дискомфорту.
- антистатичний. Накопичене статичну електрику - сумнівне задоволення як для малюків, так і для дорослих.
- зносостійкий . Дитяча постільна білизна регулярно піддається пранню та дезінфекції. Причому чим молодша дитина, тим частіше обробка. В ідеалі, спальний комплект повинен витримувати понад двісті прань.
Зазначеним критеріям відповідають натуральні тканини - льон, бавовна, бамбук. Причому домішка синтетики небажана для підлітків, а для немовлят і дітей до п'яти років і зовсім неприпустима.
Дитяча постільна білизна в ліжечко для немовляти: від чого відштовхуватися батькам
Вибираючи спальний комплект в ліжечко щойно народженого малюка, важливо враховувати три параметра:
- матеріал, який підходить саме немовлятам (їх шкіра дуже чутлива);
- наявність фурнітури;
- кольору;
- розміри.
Тканини для пошиття
Для самих маленьких відмінно підійдуть:
Фланель
М'який тонкий матеріал, який використовують виключно для пошиття комплектів в ліжечко.
Тканина не тільки відмінно вбирає вологу, але і зігріває малюка в прохолодні ночі. Ще один явний плюс - відсутність ковзання. Як би не крутився немовля уві сні.
Єдиний мінус фланелі в тому, що вона довго сохне. Тому зимових комплектів краще купувати відразу три-чотири.
Дитяча постільна білизна з ситцю
Ситець - один з найпоширеніших матеріалів для пошиття дитячих спальних комплектів.
Матеріал досить щільний, щоб добре вбирати вологу, він легше байки і швидше сохне. До того ж не боїться гарячої води, частих прань, а при необхідності і кип'ятіння. Зносостійкість цієї тканини цілком залежить від щільності плетіння.
Умовним недоліком ситцю можна вважати високу зминаємість.
Льон
Лляне полотно ідеально для літніх дитячих комплектів.
Волокна льону володіють охолоджуючим і антисептичним ефектом. Однак для дитячих спальних наборів його використовують рідко. Причин кілька:
● Волокна нової тканини відрізняються високою жорсткістю, яка може викликати у дитини шкірні подразнення. Однак цей недолік повністю усувають кілька прань. Їх серія робить матеріал одним з найбільш м'яких варіантів для дитячого ліжечка.
● Льон не переносить кип'ятіння або сушіння на відкритому сонці. Комплект краще залишити після прання злегка вологим і досушити в приміщенні.
● Сильно мнеться на початковому етапі.
Бамбук
Дитяча постільна білизна з даного матеріалу дуже популярно на сучасному ринку.
Бамбукове полотно володіє м'якістю і бактерицидними властивостями, подібно льону. Відмінно відпирається.
Але батьки повинні враховувати, що бамбук - досить слизький матеріал. Рухомому малюкові дана особливість може завдавати дискомфорт. Але простирадла на гумці вирішать проблему, якщо батьки все ж зупинять свій вибір на бамбуковому комплекті.
Фурнітура і декор
Визначальним фактором при виборі комплекту для немовлят - функціональність і безпека. Естетика, як правило, відходить на другий план. Не так важливо, наскільки гарними будуть наволочка, простирадло або підодіяльник. Комфорт малюка в пріоритеті.
Вибираючи фурнітуру, слід відмовитися від ґудзиків і відкритих блискавок. З гудзиками є ризик, що малюк буде постійно намагатися їх відірвати і в разі успіху спробує на зуб. Відкритий замок змійки легко може травмувати дитячу шкіру.
У той же час застібка необхідна, щоб наволочки (якщо подушка передбачена медичними показаннями) не сповзали, а саме немовля не заплуталосяся в підодіяльник. Останнє особливо ймовірно, коли дитина починає перевертатися, повзати і вести більш активний спосіб життя.
Найбільш безпечними і зручними для дитячого комплекту стануть липучки. Але якщо постільної з липучками батькам знайти не вдалося, підійдуть і приховані блискавки.
З міркувань безпеки не варто купувати і білизну з опуклим декором, який також може травмувати малюка.
Забарвлення
Природно, що для улюблених синів і дочок хочеться підібрати яскраві речі з виразними малюнками.
Однак, коли мова йде про найменших, варто все ж віддати перевагу спокійні забарвлення і однотонні варіанти. Білизна не обов'язково має бути білою. Можна вибрати будь-які пастельні тони. Але кращі відтінки голубого, зеленого і світло-рожевого. Блакитний і рожевий заспокоюють нервову систему, а зелений сприяє поліпшенню настрою.
Варто відмовитися і від численних яскравих малюнків. Велика кількість барвників може негативно позначитися на дитячій шкірі. До того ж немовлятам складно сприймати безліч деталей одночасно. Коли малюк підросте, можна підібрати комплект з одним великим зображенням на наволочці або простирадлі. З його допомогою дитина почне знайомство з формами і квітами.
Дитяча постільна білизна: розміри і комплектація
Комплекти постільної для хлопців до року відрізняються від наборів для дитячих садків, підліткових і дорослих.
Головним чином, відмінність у відсутності наволочки. Це пов'язано з тим, що в більшості випадків діти сплять без подушки. Так зменшується навантаження на ще не зміцнілі кістки скелета.
Деякі батьки починають використовувати подушку, коли малюк вже навчився тримати голову. Але підримуючий елемент - це завжди медичне показання. Педіатри рекомендують подушки при порушенні розвитку опорно-рухового апарату або при викривленні хребта. В цьому випадку наволочка матиме розміри 40х60 см.
У стандартний же комплект входять:
- простирадло - 130х170 або 100х150 см;
- підодіяльник - 100х140 або 90х100 см.
В деякі комплекти додатково входять:
- наматрацник;
- бортики, які захищають малюка від випадкових ударів об поперечини ліжечка;
- навісні кишеньки, в яких можна зберігати пляшки з їжею, присипку і інші дитячі речі;
- балдахін, який встановлюють над ліжечком для захисту від сонця.
Для немовляти краще брати постільну білизну оптом (три-чотири однакових комплекти).
Комплекти для дітей до 6 років
Дитяча постільна білизна для вікової групи 3-6 років вибрати простіше. На ньому вже не лежить стільки обмежень, хоча синтетика все ще під забороною.
Допустимі тканини
До раніше перерахованих варіантів додаються бязь і ранфорс. Обидва типи - це різновиди бавовни, що відрізняються способом плетіння і обробки.
Бязь має високу щільність і матову шорстку текстуру з обох сторін. Підходить для інтенсивної експлуатації, наприклад, в дитячих садках.
Ранфорс дуже схожий на бязь, але за рахунок спеціальної обробки має глянсовий відтінок і трохи ковзає. Завдяки використанню довгих тонких волокон єгипетської бавовни, матеріал м'якше, ніж бязь.
Дитяче ліжко: фурнітура та прикраси
У віці 3-6 все ще рано переходити на гудзики, зовнішні змійки або комплекти без кріплень. Липучки і приховані блискавки в цей період залишаються актуальними.
Невеликі «послаблення» допускаються щодо аплікацій та прикрас. Об'ємні малюнки або мереживні оборки на комплектах для дівчаток вже не принесуть ніякої шкоди. Але батькам слід пам'ятати, що діти продовжують пізнавати світ. А тому про цілісність оформлення і його довговічності поки варто турбуватися.
Забарвлення і принти
Батькам малюків 3-6 років краще забути про однотонну постільну білизну і прислухатися до переваг дитини, які вже починають формуватися. У цьому віці у дітей з'являються улюблені казки, мультики, комікси і герої-переможці. А значить, доречні тематичні принти.
Однак великої кількості занадто яскравих фарб все ще слід уникати. Краще, якщо в кімнаті буде превалювати будь-який з тонів. Наприклад:
- синій розслабить і зніме напругу;
- зелений допоможе заспокоїтися, розслабить органи зору, втомлені за день, і посприяє більш міцному сну;
- жовтий та рожевий піднімуть настрій, додадуть впевненості в собі і вдихнуть в дитини спрагу відкриттів;
- всі відтінки бежевого і шоколадного поліпшать апетит малюка з недобором ваги.
Купуючи дитячу постільну білизну, слід утриматися від дуже темних фарб або яскравих кислотних відтінків. Перші будуть пригнічувати нервову систему дитини і створювати похмурий настрій. А другі послужать постійним подразником.
Розміри складових комплекту
- простирадло - 100х145 см;
- підодіяльник - 110х145 см;
- наволочка - 40х60 см.
Дитячу постільну білизну для цієї вікової категорії називають також комплектами для дитячого садка, тому розміри стандартні, без відхилень в ту чи іншу сторону.
Постільна для дітей від семи років і підлітків
Починаючи з семи років, діти вже цілком можуть використовувати для сну звичайні полуторні комплекти стандартного, «дорослого» розміру.
Як і для дорослих, в тканині стає допустимо невеликий відсоток синтетики (до 20%) для меншої зминаємості і додання комплекту зносостійкості. Також діти можуть без проблем для шкіри спати на жаккардовому, сатиновому, попліновому ліжку.
Деякі виробники виділяють підліткові набори в окрему розмірну групу. А саме:
- простирадло - 150х220 см;
- підодіяльник - 145х215 см;
- розмір наволочки залежить від форми подушки: для прямокутних - 50х70 см, для квадратних - 70х70 см.
Купівля стандартного полуторного комплекту - більш вигідна. Важливо тільки врахувати параметр забарвлення і принтів. Але тут вже можна орієнтуватися на смаки дитини.
Дитяча постільна білизна: правила догляду
Щоб комплекти служили довше, потрібно дотримуватися деяких правил:
- Прати в теплій воді (до 40 ° C) із застосуванням рідких миючих засобів і кондиціонерів, для немовлят - без запаху.
- Сушити білизну слід або в кімнаті, розправивши на сушарці, або на вулиці в тіні, оберігаючи від впливу сонячного світла. Важливо не пересушувати простирадла і підковдри, щоб не вигоряли і не ставали жорсткими.
- З метою дезінфекції комплекти для дітей до шести років потрібно прасувати або відпарювати.
Купити дитячу постільну білизну в інтернет-магазині Polotentsa
Інтернет-магазин Polotentsa пропонує дитячу постільну білизну оптом чи вроздріб від виробників України та Туреччини. Також ви зможете недорого купити скатертини, хрестильні приналежності, пледи, кухонні, банні, лицьові рушники оптом або в роздріб. Доставка товару доступна по всій Україні.
Як вибрати дитячу постільну білизну: 8 порад
Здоровий і комфортний сон прямо залежить від правильно підібраної постільної білизни. Здавалося б, що це така дрібниця, але вона безпосередньо відбивається на психоемоційному стані малюка. Синтетична матерія, токсичні барвники або неправильно підібраний розмір може повністю зіпсувати сон, що в подальшому позначиться на самопочутті дитини.
Вибираючи дитячу постільну білизну, необхідно керуватися правилами, які підготував інтернет-магазин Polotentsa.
1. Якість тканини
Перед тим, як купити дитячу постільну білизну, зверніть увагу на тип тканини. Неправильно підібрана тканина здатна викликати алергію або виникнення подразнень на шкірі. Щоб не зіткнутися з такими проблемами, віддавайте перевагу натуральним матеріалам:
- Бязь.
- Сатин.
- Ситець.
Виробники вказують на етикетці процентне співвідношення натуральних і синтетичних домішок. Слідкуйте за тим, щоб штучна складова не перевищувала 20-30%. У каталозі магазина ви зможете придбати постільну білизну оптом з натуральних матеріалів недорого.
2. Міцність
Дитяча постільна білизна в ліжечко повинна бути порівняно щільною. Легка тонка тканина швидко зношується, втрачає вигляд, починає просвічуватися. Вже після декількох прань на поверхні виробу проглядаються нитки, а колір - поступово зникає.
Купуючи дитячу постільну білизну, звертайте увагу на щільність, яка вказана на етикетці. Чим вище цей показник у в грамах на квадратний сантиметр, тим довше прослужить виріб.
3. Тип забарвлення
Якісна дитяча постіль в ліжечко повинна фарбуватися виключно натуральними барвниками. Вони не викликають алергію і подразнення на шкірі малюка. До того ж, готовий виріб не втрачає колір після прання. Визначити присутність хімічного барвника ви зможете по запаху або опису. Покупця повинен насторожити їдкий хімічний аромат, який стає помітний відразу після розпакування.
4. Шов
Дитяча постільна білизна обов'язково повинна прошиватися спеціальним білизняним швом. Важливо, щоб всі краї були ретельно сховані. Так виріб не буде натирати або колоти дитину уві сні.
5. Забарвлення
Вибір відтінку продукції повинен грунтуватися не за гендерною ознакою, а за віком і порадами психологів. Якість сну і емоційний стан безпосередньо залежить від того, який колір має дитяча постільна білизна.
Основні рекомендації
- Вибираючи товари для немовляти, віддайте перевагу спокійним нейтральним тонам. Відмовтеся від популярних їдких або кислотних тонів. Вони збуджують нервову систему маленької дитини, порушуючи сон. Альтернатива - вироби ніжно-блакитного, ніжно-рожевого, бежевого, кремового, зелених відтінків. Допускається також присутність ненав'язливих малюнків тваринного і рослинного світу (ведмедиків, слонів, квітів, риб і т.д.).
- Дитяча постільна білизна синього кольору підійде активним, легкозбудливим хлопцям. Цей відтінок зніме напругу і допоможе відновитися після насиченого дня.
- Фіолетові і глибокі темні тони викликають пригнічення нервової системи і провокують виникнення поганого настрою. Віддайте перевагу яскравим забарвленням, які будуть розвивати фантазію і налаштовувати на позитивний лад.
6. Розмір
Правильно підібрана дитяча постільна білизна не збиратиметься по краях, не звисатиме на підлогу. У продажі інтернет-магазину представлені комплекти для немовлят, придбати які ви зможете оптом. Для старших дітей і підлітків вибирайте вироби полуторного або односпального формату.
7. Фурнітура та аксесуари
Підодіяльники і наволочки часто комплектуються блискавками, гудзиками і липучками. Комплекти, що не застібаються, підійдуть дітям старшого віку. Молодші хлопці будуть в них плутатися. Альтернатива для малюків - дитяча постільна білизна з бічним замком.
8. Вік
Сон, перш за все, повинен бути комфортним. Якщо ваше чадо любить мультики і у нього є улюблений мультиплікаційний персонаж, то порадуйте дитину, купивши йому комплект з героєм. Поважайте інтереси дітей старшого віку, залучаючи їх до самостійного вибору продукції.
Додаткові рекомендації
- Вибирайте товари з гладкою фактурою. Вставки, набиті візерунки та аплікації здатні заподіяти дискомфорт незважаючи на те, що виглядають вони досить привабливо.
- Перевірте, чи немає електростатичного ефекту.
- Простирадла найкраще вибирати на резинках і шнурках. У разі неспокійного сну дитяча постільна білизна не буде злазити або м'ятися.
- Під час покупки орієнтуйтеся на сезон. Літні варіанти виготовляються з бязі, сатину і бамбука, а зимові - з махри і фланелі.
- Після відкривання упаковки обов'язково понюхайте текстиль. У нього повинен бути характерний запах без токсичних відтінків фарби. Також звертайте увагу на супутню інформацію по експлуатації та догляду. Важливо, щоб на упаковці обов'язково були вказані реквізити виробника.
Компанія представляє продаж виключно якісної сертифікованої продукції кращих світових виробників постільної білизни з України і Туреччини.
У каталозі представлені комплекти для немовлят, малюків і підлітків. Перша група товарів відрізняється унікальним набором складових. Головна характеристика дитячої продукції - використання натуральних матеріалів, безпечних барвників, правильна обробка всіх швів, відсутність надмірного декору на поверхні. Разом з цим ви зможете придбати махрові рушники оптом і іншу продукцію для побуту і комфорту дітей.
Щоб комплекти прослужили вам довго, дотримуйтеся основних рекомендацій по догляду за виробами. Вибирайте делікатне прання зі зниженим температурним режимом і мінімальним віджиманням на низьких оборотах. Використовуйте засоби, які підходять для представленого типу тканини.